• Bugünün Konusu
  Organik, köy, doğal ve serbest gezen tavuk yumurtası gibi farklı ifadelerle satılan yumurtalarla ilgili çok sayıda şikayet gelmesi üzerine harekete geçen bakanlık, yumurtanın yetiştirme metodunun damgalanması uygulamasını başlattı. Yumurtanın nasıl yetiştirildiğini görmek açısından kodları gözlemlemek önemli. Peki bu kodlar ne anlama geliyor?
  Devamını oku
 • Bugünün Konusu
  IDF (Uluslararası Diyabet Federasyonu) tahminlerine göre 2015 yılında 415 milyon olan diyabetli sayısının 2040 yılında 642 milyona çıkacağı düşünülmektedir. IDF tahminlerine göre diyabet 2040’da, 10 yetişkinden 1’i diyabet hastası olacak. (642 milyon) Diyabet ile ilişkili hastalıkların sağlık harcamaları 802 milyon ABD Dolarını aşacak.
  Devamını oku
 • Bugünün Konusu
  Gıdaların raf ömrünün uzamasında, istenmeyen mikrobiyolojik aktivitelerin sona ermesinde önem taşıyan ısıl işlem uygulamalarının bazı gıdalarda istenmeyen bileşiklerin oluşmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Hidroksimetil furfural (HMF), şekerli gıdaların uygun olmayan sıcaklıklarda saklanması ve üretimleri sırasında uygulanan ısıl işlem sonucu oluşan kimyasal bir birleşiktir.
  Devamını oku

Son Eklenen Yazılar